Bodrum Mazıköy Transfer 

Türkiye'nin gözde tatil yörelerinden biri ve Muğla 'nın Bodrum ilçesine bağlı bir mahalle olan Mazıköy, eşsiz güzellikleri ile ünlü 8 koydan oluşur. Muğla iline 136 Km, Bodrum'a ise 45 km uzaklıkta bulunur. Toplamda 4 mahalleden oluşan Mazıköy'ün en önemli özelliği Türkiye de bu köydeki cami bahçesine olan Atatürk büstüdür.

Bunun yanında bu köyü meşhur kılan bir diğer özellik de, Bodrumun diğer tatil mekanlarına nazaran çok daha sakin, sessiz ve huzur verici doğasının olmasıdır. M.Ö 400 Yılına kadar dayanan tarihsel yerleşim geçmişi, buranın ne kadar da özel bir yer olduğunun da kanıtı aynı zamanda.

Mazıköy Koyları

Koyları ile meşhur olan Mazıköy de Sedef, Ilgın, Hurma, İnceyalı, Taşlıyan (Çakıllıyalı), Akarca, Kisebükü, Feslikan en çok ziyaretçi çeken yerlerin başında geliyor. Billur ve tertemiz denizi, mandalina ve zeytin ağaçları ile bölgenin nadide enerji depolama merkezi diyebiliriz. Mis gibi serin havasını içinize her çektiğinizde enerji ile dolduğunuzu hissedeceksiniz.
Yöre haklının en önemli geçim kaynağı balıkçılık ve el sanatları. Balıkçılık gelenek olarak erkekler tarafından yapıldığı için, köyün kadınları da buranın ziyaretçileri için ünlü Milas halılarını dokumaktalar. Bu halılar geleneksel yöntemlerle elle dokunduğu için çok değerli. Ortalama 1000 TL fiyatla çok güzel ve el emeği, göz nuru Mazıköy Milas halısı sahibi olabilirsiniz. Ama Mazıköy'ün ana geçim kaynağını zeytincilik oluşturmaktadır. Türkiye'nin ve Akdeniz-Ege bölgesinin en lezzetli zeytin, zeytinyağı ürünlerine burada rastlayacaksınız.

Bodrum Mazıköy Yeme-İçme
Tatilinizi burada yapacaksanız öncelikle her koy da yerleşim yok. Otel, apart otel ve villa kiralama yerleri Ilgın, Sedef, Akarca dışında bulabilirsiniz. Buralarda ve köy merkezinde yer alan restoranda, lokanta ve kafeler de çok leziz deniz ürünleri ile yöresel yemekleri tadabilirsiniz.
Mazıköy Deniz Aktiviteleri

Koyları ile meşhur olan Mazıköy ayrıca mavi tur tutkunları için en önemli duraklardan biridir. Bu coğrafyanın her noktası ve denizi size unutulmaz bir keyif verecektir. Yeraltı kaynak suyu bakımından çok zengin olan Mazıköy de Sedef koyunda denizin içinden bile tatlı su çıkmaktadır. Serin ve berrak denizi ile Mazıköy ‘ün her koyun kendine has özellikleri ile ayrı ayrı güzellikler sunmaktadır. Kumsalı olan İnceyalı, az derinliğe sahip Hurma ve usta dalıcılar için Çakıllı ziyaretçilerini bekliyor. Bunun yanında akşamın karanlığı çöktüğünden, kendinizi Anadolu'nun serin bozkırlarında hissedebilirsiniz. İnsanı bunaltmayan havası, bozulmamış nadide denizi ve yine insana huzur veren ortamı ile mutlaka görülmesi gereken yerlerin başındadır.

Mazıköy Nerede, Nasıl Gidilir?

Bodrum-Milas havaalanına 50 km uzaklıkta bulunan Mazıköy’e ulaşım oldukça kolaydır.Özel araçlarla gelecek olanlar Bodrum Güvercinlik beldesine kadar geldiklerinde Mumcular sapağına girecek ve daha sonra yaklaşık 1 km sonra Mazıköy yol ayrımına döneceklerdir. 20 Km’lik yolculuktan sonra Aşağı Mazıköy’e ulaşmış olacaksınız. Dilerseniz Bodrum otobüs garajlarından Mazı minibüsleri ile de köye gelebilir.