Gümbet Transfer

Bodrum Gümbet son zamanların ilgi çekici mekanları arasında gösterilmeye başlaması ile bu bölgeye seyahat planlayan gezginler tarafından merakla araştırılan konular arasında yer almaya başladı.BVT  olarak sizler için Gümbet gezilecek yerler listesini madde madde sıraladık; ama öncesinde Muğla Gümbet hakkında kısa bir bilgi verelim:

Bodrum’un en gözde tatil merkezlerinden birisi olan Gümbet merkeze 3 km mesafededir. Gümbet koyu İnceburun ve Adaburun arasındadır. Bodrum’un su sporları merkezlerinden birisidir. Her yıl yerli ve yabancı çok sayıda turistin ziyaret ettiği Gümbet büyük plajının güzelliği ile denizin tadının doyasıya çıkartılmasını sağlamaktadır. Tıpkı Bodrum merkezde olduğu gibi burada da hareketli gece hayatının olması ile ziyaretçilerinin beklentilerine cevap vermektedir.

Gümbet'te Gezilecek Tarihi Yerler

Gümbet her ne kadar deniz, güneş, kum ve hareketli gece hayatı ile eğlenceli bir tatil vaad ediyor olsa da buraya gelen kişilerin görebilecekleri tarihi mekanlarda bulunmaktadır. Bu tarihi yerler arasında Bodrum kalesi, Halikarnas Mozelesi, Bodrum su altı müzesi, Myndos Kapısı, Antik tiyatro, kaya mezarları ve Bodrumun simgesi olan yel değirmenleri bulunmaktadır.

Gümbet Plajı

Koyu çevreleyen ve kum olan Gümbet plajı denizin temizliği ve sığ olması ile çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Bu koyda denize girebilir ve güneşin tadı doyasıya çıkartılabilir. Kalabalığı seven kişiler için Gümbet plajı hareketli ve kalabalık olması ile idealdir.

Su Sporları

Tatilini su sporları yaparak renklendirmek isteyen kişiler için Gümbet tam aradıkları gibi bir yer olmaktadır. Gümbet plajında yapabileceğiniz su sporları arasında parasailing, windsurfing ve su kayağı bulunmaktadır. Gümbet'te ayıca su parkları da yer alıyor Bodrumun en popüler su parkı da yine Gümbet'te yer almaktadır.

Tekne Turları

Gümbet'te yapabileceğiniz en güzel aktiviteler arasında günübirlik düzenlenen tekne turlarına katılmak bulunmaktadır. Bu tekne turlarına katıldığınızda tekne sabah 9 da demir alıyor ve çevrede bulunan denizi ve doğası ile müthiş güzellikler sunan koylara uğruyor. Buralarda mola veriliyor ve siz de denize girerek güzel vakit geçirebiliyorsunuz. Akşam 7 gibi de tekrar Gümbete dönülüyor ve sizin aklınızda gördüğünüz güzellikler yer etmiş oluyor.

Gümbet Cip Safari Turları

Gümbet'te geçireceğiniz tatilinizin unutulmaz anılar ile dolu geçmesini istiyorsanız mutlaka Gümbet cip safari turlarından birine katılmalısınız. Bu tura dört çekerli cipler ve profesyonel rehber eşliğinde çıkabilir ve Gümbet çevresinde bulunan hiç bozulmamış olan doğayı, patika yolları ve tarihi mekanları keşfe çıkabilirsiniz.